Логирај се <-- / -->Регистрирај се Ако сакаш да го види цел Форум
Официјални Правила 297788
Log in <-- / --> Register
If you want to see objective Forum
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 26 on Tue Jul 30, 2019 9:16 am
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


You are not connected. Please login or register

Официјални Правила

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Официјални Правила Empty Официјални Правила on Wed Sep 16, 2009 6:23 pm

john

john
Admin
Admin
Основни правила на форумот
1. Официјален јазик на форумот е македонскиот, а писмо кириличното. Задолжително е постовите да се пишуваат на македонски, притоа користејќи кирилична подршка.
2. 2. Систем за опомени
2.1 Членовите кои не ги почитуваат правилата ќе бидат предупредени или веднаш банирани во зависност од мислењето на модераторот на форумот каде што го прекршиле правилото.
2.2 Членовите можат да бидат опоменети најмногу до три пати. На третата опомена, ќе биде веднаш санкциониран. Ова не значи дека треба да добиете прво предупредување, пред да бидете банирани, модераторите можат да ве банираат без предупредување во зависност од навредата.
2.3 Секое предупредување има времетраење, освен ако не се добие бан. Предупредувањето истекува по извесен временски период.
3. Рекламирање на ваши сајтови е дозволено, само доколку ви е дозволено од Администраторите
4. Аватари и потписи
4.1 Правилата важат за сите аватари и потписи.
4.2 Максималните димензии на сликите во потпис треба да изнесуваат 500 x 200 пиксели, само хоризонтално.
4.3 Тежината на потписите не смее да биде поголема од 100KB.


:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

http://mileycyrusfuns.forum.st

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum