Логирај се <-- / -->Регистрирај се Ако сакаш да го види цел Форум

Log in <-- / --> Register
If you want to see objective Forum
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 13 on Sun Sep 10, 2017 3:45 pm
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


You are not connected. Please login or register

..Brad Pitt..

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 ..Brad Pitt.. on Thu Jan 21, 2010 7:56 pm

•Софи•

avatar
Почетник
Почетник
Живот

Бред Прит пораснал во Спрингфилд,Мисоури. Поголем дел од неговата фамилија е од англиско потекло. Веќе во 80те станува студент на публицистика, а неговата прва мала филмска улога - десетосекундната улога на момчето Чарли Вејд во тв серијата Далас. На публиката Пит им станува познат во 1991 играјќи во филмот Телма и Луис. Неговите филмски партнерки биле Сузан Сарандон и Гин Дејвис. Играјќи улоги во филмовите Река на спомени и Легендата за есента, важел за еден од тин идолите. За неговата улога за лудиот Џефри Гоинс во 12 Мајмуни добил Златен Глобус и една номинација на Оскар. Бред Пит во 1994, 1995 и 2000 е избран за Најзгоден Маж на Планетата според американското списание People.

Фамилија

Бред Пит од 29 јули 2000 год. до 2 октомври 2005 год. беше оженет со американската глумица Џенифер Анистон. На 7 јануари тој се разведи од неа. Пред бракот тој беше во врска со германската режисерка Катја вон Гарниер, глумица и пеачката Жулиет Левис, како и глумицата Гвинет Палтроу. После улогата во филмот Г-дин и Г-ѓа Смит со Анџелина Џоли беше со неа во врска. декември 2005 година поднесол барање за старателство на децата на Анџелина Џоли, Медокс и Захара. Од јануари 2006 год. тие официјанло го носаат презимето Џоли Пит. Тие имаат и заедничка ќерка со име Шилоу Новел Џоли Пит која се роди на 27 мај 2006 год.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum