Логирај се <-- / -->Регистрирај се Ако сакаш да го види цел Форум
За Хана Монтана 297788
Log in <-- / --> Register
If you want to see objective Forum

Join the forum, it's quick and easy

Логирај се <-- / -->Регистрирај се Ако сакаш да го види цел Форум
За Хана Монтана 297788
Log in <-- / --> Register
If you want to see objective Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 57 on Thu Mar 23, 2023 12:30 pm
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


You are not connected. Please login or register

За Хана Монтана

5 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1За Хана Монтана Empty За Хана Монтана Sun Sep 06, 2009 10:44 pm

john

john
Admin
Admin

Хана Монтана е американска телевизиска серија која прв пат се појави на 24 март, 2006 година на каналот на Дизни. Во серијата се работи за девојка која живее двоен живот како просечна тинејџерка по име Мајли Стјуарт (која ја игра Мајли Сајрус), преку ден и популарната поп пеачка Хана Монтана навечер, криејки го нејзиниот вистински идентитет од јавноста, другите луѓе па дури и нејзините пријатали. Во серијата гостуваат и многу познати личности како што се: Ешли Тисдејл, Корбин Блу, Лери Дејвид, Џонас Брадрс, Џеси МекКартни и многу други. Премиерата на втората сезона се случи на 23 април 2007 година, а на третата сезона, 3 ноември 2008 година. Исто така има и снимен филм со наслов „Hannah Montana the movie“ кој својата премиера ја доживеа на 10 април 2009 година.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Формат Sitcom
Создадена од Michael Poryes
Richard Correll
Barry O'Brien
Настапуваат Мајли Сајрус
Emily Osment
Mitchel Musso
Jason Earles
Billy Ray Cyrus
Moises Arias (2+)
Најавна песна "The Best of Both Worlds: The 2009 Movie Mix" (3+) performed by Miley Cyrus
Земја на потекло Знамето на САД САД
Јазик Англиски
Број на сезони 3 (Airing/Filming)
[center]

*[You must be registered and logged in to see this link.]

https://mileycyrusfuns.forum.st

2За Хана Монтана Empty Re: За Хана Монтана Thu Oct 22, 2009 8:23 pm

Guest

Anonymous
Guest

Hannah Montana 4ever!

3За Хана Монтана Empty Re: За Хана Монтана Thu Jan 28, 2010 8:44 pm

•Софи•

•Софи•
Почетник
Почетник

Супер е серијата! А кај нас цела ја даваја или ја скратија? :roll:

4За Хана Монтана Empty Re: За Хана Монтана Thu Jan 28, 2010 8:53 pm

john

john
Admin
Admin

da kaj nas mislam deka samo prvata sezona ja davaa Crying or Very sad jas imam gledano skoro site epizodi samo poslednive nekolku gi nemam gledano interesna e Very Happy

https://mileycyrusfuns.forum.st

5За Хана Монтана Empty Re: За Хана Монтана Wed Feb 03, 2010 10:42 pm

СимоннаГ.

СимоннаГ.
Почетник
Почетник

На А1 ја скратија и не ја догледав Mad

6За Хана Монтана Empty Re: За Хана Монтана Sun Mar 07, 2010 5:34 pm

Angela

Angela
Почетник
Почетник

да ,кај нас ја скратија

7За Хана Монтана Empty Re: За Хана Монтана Thu Jul 15, 2010 1:48 pm

Anky*

Anky*
Почетник
Почетник

Ја скратија кај нас ама јас ја догледав на дизни чанал таму е сега 4 сезона Smile

Sponsored contentBack to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum