Логирај се <-- / -->Регистрирај се Ако сакаш да го види цел Форум

Log in <-- / --> Register
If you want to see objective Forum
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 13 on Sun Sep 10, 2017 3:45 pm
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


You are not connected. Please login or register

За Хана Монтана

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 За Хана Монтана on Sun Sep 06, 2009 10:44 pm

john

avatar
Admin
Admin
Хана Монтана е американска телевизиска серија која прв пат се појави на 24 март, 2006 година на каналот на Дизни. Во серијата се работи за девојка која живее двоен живот како просечна тинејџерка по име Мајли Стјуарт (која ја игра Мајли Сајрус), преку ден и популарната поп пеачка Хана Монтана навечер, криејки го нејзиниот вистински идентитет од јавноста, другите луѓе па дури и нејзините пријатали. Во серијата гостуваат и многу познати личности како што се: Ешли Тисдејл, Корбин Блу, Лери Дејвид, Џонас Брадрс, Џеси МекКартни и многу други. Премиерата на втората сезона се случи на 23 април 2007 година, а на третата сезона, 3 ноември 2008 година. Исто така има и снимен филм со наслов „Hannah Montana the movie“ кој својата премиера ја доживеа на 10 април 2009 година.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Формат Sitcom
Создадена од Michael Poryes
Richard Correll
Barry O'Brien
Настапуваат Мајли Сајрус
Emily Osment
Mitchel Musso
Jason Earles
Billy Ray Cyrus
Moises Arias (2+)
Најавна песна "The Best of Both Worlds: The 2009 Movie Mix" (3+) performed by Miley Cyrus
Земја на потекло Знамето на САД САД
Јазик Англиски
Број на сезони 3 (Airing/Filming)
[center]

*[You must be registered and logged in to see this link.]

http://mileycyrusfuns.forum.st

2 Re: За Хана Монтана on Thu Oct 22, 2009 8:23 pm

Guest

avatar
Guest
Hannah Montana 4ever!

3 Re: За Хана Монтана on Thu Jan 28, 2010 8:44 pm

•Софи•

avatar
Почетник
Почетник
Супер е серијата! А кај нас цела ја даваја или ја скратија? :roll:

4 Re: За Хана Монтана on Thu Jan 28, 2010 8:53 pm

john

avatar
Admin
Admin
da kaj nas mislam deka samo prvata sezona ja davaa Crying or Very sad jas imam gledano skoro site epizodi samo poslednive nekolku gi nemam gledano interesna e Very Happy

http://mileycyrusfuns.forum.st

5 Re: За Хана Монтана on Wed Feb 03, 2010 10:42 pm

СимоннаГ.

avatar
Почетник
Почетник
На А1 ја скратија и не ја догледав Mad

6 Re: За Хана Монтана on Sun Mar 07, 2010 5:34 pm

Angela

avatar
Почетник
Почетник
да ,кај нас ја скратија


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

7 Re: За Хана Монтана on Thu Jul 15, 2010 1:48 pm

Anky*

avatar
Почетник
Почетник
Ја скратија кај нас ама јас ја догледав на дизни чанал таму е сега 4 сезона Smile

Sponsored content


Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum